Nowiny Rybnickie
WYCIECZKI: NA SER DO SILHEŘOVIC!<- startowa 
Niecałe 15 km od Rybnika leżą Rudy ze znanym chyba wszystkim mieszkańcom Rybnika starym klasztorem i otaczającym go pięknym parkiem. Wyjazd do Rud, gdzie z przyjaciółmi można pospacerować po parku, jest miłym sposobem na popołudnie. Rudy nie są jednak jedynym zespołem parkowym w okolicy i nie największym. By w takim się znaleźć, trzeba przejechać drugie tyle drogi i trafić do niedalekich Silheřovic. W tym czeskim miasteczku, położonym ledwie kilka kilometrów od granicy znajduje się wielki pałac z równie wielkim parkiem, wykorzystywanym jako największe w regionie pole golfowe. Silheřovice odwiedza bardzo wielu mieszkańców Rybnika i okolic. Często udają się tam w niedzielne popołudnie na obiad w jednej z kilku małych restauracji. Najczęściej zamawianą przez Rybniczan potrawą jest popularny na Morawach i w Czechach smażony ser z piwem! Aż dziw bierze, że jeszcze nikt w Rybniku, pomimo łatwości w zdobywaniu orginalnych produktów, nie otworzył knajpy z tym niezwykłym specjałem! Zapraszamy zatem do Silheřovic!

Klikając powiększ wybrane zdjęcie i przejdź do następnych strzałakami!
Pod każdym powiększonym zdjęciem znajduje się jego opis.
Fotografie © copyright by Rybnicki Team


Komentarze: 4, strony: 1, ...skomentuj|zasady

05.04.2005, 13:01
W Silhezowicach byłem - blisko i fajnie. Ale chcialbym napisac o innym czeskim (a moze morawskim) miescie w najblizszej okolicy - o Olomuncu. Wybralismy sie tam na wycieczke, w kilka osob samochodem. Miasto zrobilo na nas ogromne wrazenie. Jest pieknie polozone na wzgorzu, nad rzeka i ma zatrzesienie zabytkow. Ja odnioslem wrazenie, ze Olomuniec ma wiecej zabytkow niz Kraków! Tylko turystow jest o wiele mniej. Bylismy w niedziele, miasto wydawalo sie opustoszlale. Z drugiej strony pelno ludzi bylo w restauracjach i trzeba bylo czekac na wolny stolik. Oczywiscie wiadomo co zamowlismy - smazony ser i piwo ! Wszyscy jadacy do Czech musza pamietac, by zabrac ze soba kierowce-abstynenta. Zeby mu nie bylo smutno ... Polecam Olomuniec wszystkim!  Krol Karol (e-mail)

02.05.2006, 09:59
Mnie też dziw "bieże" jak czytam teksty z tak wieloma bykami. Co to jest? Portal analfabetów?Poza tym wasze teksty o rzekomym niszczeniu Rybnika i Focus Park i Plazę oraz wyśmiewaniu Rybnika przez mieszkańców innych miast świadczą o waszej wielkiej ignorancji i niewiedzy. Żyjecie we własnym światku nie mając pojęcia o świecie rzeczywistym. Bez podrowień.Można was traktować jako ciekawostka przyrodnicza w kategorii "portale miejskie".  Polonista (e-mail)

09.08.2006, 10:43
Oczywiście nie jesteśmy ślepi na wiele plusow, które wynikają z rozbudowy oferty handlowej i rozrywkowej w Rybniku. Ale jak wiadomo każdy medal ma dwie strony. W tym wypadku w panującym w Rybniku entuzjazmie zapomina się o "małomiasteczkowych" walorach naszego miasta, dochodzi do dewastacji i wyburzeń perełek architektonicznych lub zabytkowych (z uwagi na wiek), takich jak na Łonach czy Paruszowcu. Nasz głos nalezy więc traktować jako głos równowagi z szacunkiem dla dziedzictwa Rybnika. Jednoczesnie informujemy, że byki ortograficzne popełniamy, bo "polski to trudny język". A przyroda fajna rzecz ! Pozdrawiamy!  Rybnicki Team (e-mailwitryna)

23.09.2006, 09:03
Jeśli ktoś chciałby pojechać na smażony ser do Silherovic, zapraszam w imieniu grupy turystyki rowerowej POMPKI RYBNIK na rajd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 września 2006). Punktem kulminacyjnym rajdu jest właśnie obiad w knajpie przy polach golfowych. Tempo rajdu turystyczne, powrót z Chałupek pociągiem. Szczegóły można znaleźć na stronie http://pompki.eu  Janusz (e-mailwitryna)

Komentarze: 4, strony: 1, ...skomentuj|zasady

  <- wstecz
REKLAMA

do góry  
© Copyright by Rybnicki Team 05