Nowiny Rybnickie
FOTO RYBNIKA<- startowa 
Liczba wszystkich zdjęć w galeriach: 219

Rybnik piękny
Zabytki i zjawiska /21
Na pierwszy rzut oka Rybnik wydaje się miastem ładnym, ale niespecjalnie zabytkowym, ale czy zabytków nie ma? Ma! Zabytki Rybnika sięgają aż czasów średniowiecza ...zobacz!
Najciekawsza architektura /9
W Rybniku znajdują się przykłady większości europejskich stylów architektonicznych - od gotyku poprzez klasycyzm, secesję, modernizm po architekturę współczesną ...zobacz!


Rybnik żywy
Ludzie /12
W Rybniku, w centrum i reszcie wielu ludnych dzielnic, mieszka prawie 150 tys. osób. Starówka jest popularnym miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu ...zobacz!
Zwierzęta /8
Licznymi mieszkańcami Rybnika są zwierzęta, które spotkamy nie tylko w ludzkich gospodarstwach ale też w lasach, na łąkach i ulicach, m.in. wałęsajace się piękne koty ...zobacz!
Rośliny /7
Rybnik jest powszechnie znany ze starannie utrzymanych miejskich parków i kwietników. Ale zieleń w Rybniku to także otaczające miasto lasy Parku Krajobrazowego ...zobacz!


Rybnik z boku
Zaułki /17
To co nadaje prawdziwy charakter każdemu miastu nie są jego frontowe elewacje, ale właśnie bardziej ukryte zaułki, tuż obok, gdzieś z boku, ze swoimi tajemnicami ...zobacz!
Zbliżenia /35
Często w pogoni za codziennymi sprawami nie mamy czasu przystanąć i przyjrzeć się miastu, a naprawdę jest czemu. Rybnik jest miastem urokliwym i tajemniczym ...zobacz!


Fotoreportaże
Kościół "stary" /12
Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej, tzw. "stary", nieopodal Rynku zbudowano na przełomie XVIII i XIX w. wykorzystując jako budulec cegły ze średniowiecznego kościoła ...zobacz!
Dachy Starówki /9
Chodząc po ulicach Starówki zwykle nie patrzymy wyżej niż witryny sklepów, czasem zerkamy wyżej na zdobienia starych kamienic - ale by patrzeć na dachy? ...zobacz!
Żałoba po śmierci Jana Pawła II /3
W kwietniu 2005 zmarł papież Jan Paweł II, polak. W Rybniku wraz z całą Polską i wieloma innymi krajami zapanowała żałoba, podtrzymywana długo przez mieszkańców ...zobacz!
Pory roku /12
Przez cały rok, na okragło przygladąmy się wspaniałemu wydarzeniu jakim jest zmiana pór roku - nic tego nie zatrzyma, możemy się tylko przyglądać i podziwiać ...zobacz!
Rybnicki zamek - Sąd Rejonowy /8
Rybnik ma swój zamek! Nie ma baszt ani fosy i mostu zwodzonego, ale jest okazały i piękny. W jego wielokrotnie przebudowywanym budynku mieści się Sąd ...zobacz!
Szpital św. Juliusza /7
Zespół Szpitala św. Juliusza wybudowano w połowie XIX w. Stoi w centrum miasta nieużywany. Kiedy przechodzi się obok niego, robi naprawdę wielkie wrażenie ...zobacz!
Kościół ewangelicki /5
Kościół rybnickiej parafii ewangelicko-augsburskiej został urządzony w połowie XIX wieku w przyzamkowej suszarni sieci rybackich. Potem dobudowano wieżę ...zobacz!
Zalew Rybnicki /6
Rybnik ma wielki skarb, jakim jest Zalew Rybnicki, jedne z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców Rybnika i okolic. Kiedyś zwany był Zbiornikiem, teraz Zalewem ...zobacz!
Motolotnia /9
Zdjęcia zostały wykonane podczas przelotu motolotnią nad Rybnikiem. ...zobacz!
Dożynki w Rybniku /29
Przedstawiamy obszerną relację zdjęciową z festynu dożynkowego, jaki odbył się 16 września 2007 roku w Rybniku-Chwałęcicach? ...zobacz!


Pozostałe galerie zdjęć:
 • Na ser do Silherovic! /18
 • Na naleśniki do Gliwic! /15
 • Koleją do epoki przemysłowej! /21


 • Załóż w Rybnickim własną galerię!
  Masz "dobre oko"? Pstrykasz zdjęcia Rybnika, albo swoich podróży z miasta? Możesz założyć w Rybnickim własną galerię zdjęć - skontaktuj się!


  Komentarze: 1, strony: 1, ...skomentuj|zasady

  23.09.2006, 14:01
  Pokazujecie naprawdę ciekawe zakątki Rybnika. Warto jest czasem zejść z głównych szlaków znanych z folderów i zobaczyć swoje miasto tak z boku i od podwórek.  Aldi (e-mail)

  Komentarze: 1, strony: 1, ...skomentuj|zasady

    <- wstecz
  REKLAMA

  do góry