Rybnik - Nowiny Rybnickie – Rybnickie.pl
SPORT

Rybnik na trasie Tour de Pologne

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Po raz kolejny na trasie wyścigu znajdzie się Rybnik. Miejsce startu trzeciego dnia to Stadion Śląski w Chorzowie, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartej kategorii – obie w Rybniku.

Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu

– mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

– Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – dodaje Lang.

5 sierpnia - trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie - tego dnia zawodnicy przejadą również przez Rybnik.

Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie. Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartej kategorii – obie w Rybniku.

Po wjeździe do Zabrza odbedą się trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz.